19 Sep
Fejlődő sürgősségi gyermekellátás
Tizennégymilliárd forintból fejlesztik a sürgősségi és baleseti gyermekellátást az országban. A korszerűsítés a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáját is érinti.
18 Sep
Debreceni elmélet - amerikai tananyag
Az Amerikai Egyesült Államokban is oktatják a Debreceni Egyetem tanárának elméletét. Fuxreiter Mónika fehérjekutatással kapcsolatos előadásait az USA-ban tananyagként akkreditálták.
18 Sep
Orvosdoktorok esküje
Magyar és külföldi medikusok és medikák vették kézhez oklevelüket a Debreceni Egyetem Díszudvarán tartott diplomaosztó ünnepségen szeptember 16-án.
13 Sep
A májkutatás kiválóságai
A májbetegségek szövődményeit szeretnék megelőzni a Debreceni Egyetem kutatói, akik munkájukért hazánkban egyedüliként érdemelték ki az Európai Kiválósági Központ címet.
12 Sep
Profizmus a sürgősségi ellátásban
Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója tartotta a szemeszter első előadását az ötödéves orvostanhallgatóknak hétfőn a Debreceni Egyetemen. A két intézmény a jövőben az oktatás és a betegellátás területén is szorosabb együttműködésre törekszik.
07 Sep
Ironheart: az ér- és szívbetegekért
Új gyógyszereket és diagnosztikai eljárásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetem szív- és érrendszeri betegségek kutatásával foglalkozó kiválóságközpontjában.
30 Aug
Orvosok, kutatók tudományos fóruma
A légzésrehabilitáció újdonságai, valamint a krónikus obstriktív tüdőbetegséggel kapcsolatos genetikai kutatások a kiemelt témái annak a tudományos konferenciának, melyet hazai és nemzetközi szakemberek részvételével tartanak a Debreceni Egyetemen.
28 Aug
Új, pontosabb érszűkület-vizsgálat
Az eddigieknél pontosabban tudják diagnosztizálni az alsó végtagi érszűkületet a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A most beszerzett korszerű készülék segítségével minden cukorbetegnél térítésmentesen végzik el a vizsgálatot.
22 Aug
Fiatalok a kutatói pályán
Kutatásokba kapcsolódhatnak be, valamint megismerhetik a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar intézeteit azok a középiskolás diákok, akik a Sántha Kálmán Szakkollégium idei nyári táborába érkeztek.
11 Aug
Harsányi Zsoltra emlékeztek
Emléktáblát avattak a Rehabilitációs Osztály egykori vezetőjének tiszteletére a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. Harsányi Zsolt nevéhez fűződik az osztály teljes szakmai és technikai megújítása.