19 May
Korszerű terápiával az IBD ellen
Az új biológiai terápiákkal teljes életet élhetnek a gyulladásos bélbetegségben szenvedők, akiknek ellátásában kiemelt szerepe van a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának. A betegség világnapján, május 19-én este lila fénybe borul a Nagyerdei Víztorony.
11 May
Nemzetközi zsongás a Víztoronyban
Színes forgatag, mobilitási lehetőségek és jótékonysági program várta a Debreceni Egyetem hallgatóit és a középiskolai diákokat az idei International Eventen a Nagyerdei Víztoronyban.
11 May
A néma gyilkos nyomában
Szűréssel és tanácsadással hívják fel a figyelmet a magas vérnyomás veszélyeire és korai felismerésének fontosságára a Debreceni Egyetem szakemberei. A hipertónia világnap kapcsán a Mihály-napi vásárban és az egyetem campusain ingyenes mérések lesznek.
08 May
Küzdelem a petefészekrák ellen
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája is csatlakozott a petefészekrák világnapjához, melyet május 8-án tartanak. Az intézmény orvosai és szakemberei a világnap hivatalos logójának viselésével hívják fel a figyelmet a betegségre.
08 May
Kulcs a genomikai kutatásokhoz
A modern genetikai felfedező alapkutatásokhoz nyújt segítséget a Debreceni Egyetem Lendület kutatócsoportjának módszertani tanulmánya, amelyet a rangos tudományos szaklapban, a Genome Researchben publikáltak.
03 May
Sportnapok az Egészségügyi Karon
Strandröplabda, aerobik, labdarúgás – két napon át minden a sportról szól a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán, ahol először tartanak Kari Sportnapokat. A programmal a mozgás örömére és az egészségtudatos életmódra hívják fel a hallgatók és oktatók figyelmét.
28 Apr
Az ország első Sürgősségi Klinikája
Sürgősségi Klinikával bővül a Debreceni Egyetem Klinikai Központja - jelentették be pénteken a III. Sürgősségi Orvostani Fórumon. A kétnapos konferencián a sürgősségi ellátás legújabb eredményeivel is megismerkedhettek a résztvevők.
26 Apr
Öt év gyermekgyógyászati sikerei
Új pszichoszomatikus részleg, évente csaknem százezer gyermek gyógyítása – néhány példa a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének eredményeiről. Tudományos ülésen értékelték az elmúlt öt évet kedden a DAB Székházban.
25 Apr
Sürgős megoldások vészhelyzetekre
Egy terrortámadás vagy katasztrófa során szükséges sürgősségi ellátásra is felkészülnek a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának orvosai – hazai és nemzetközi szakértőkkel pénteken kezdődik a III. Sürgősségi Orvostani Fórum
24 Apr
Népbetegség, amiről alig beszélünk
Debreceni szekciója alakult az Oszteoporózis Betegek Magyarországi Egyesületének. A szervezet szakmai segítséget kap a Debreceni Egyetem orvosaitól is, akik fontosnak tartják, hogy minél nagyobb nyilvánosságot kapjon a csontritkulás.