21 Apr
Nőgyógyászat gyermek- és kamaszkorban
A serdülő lányok fogamzásgátlási lehetőségei, az egészséges nemi életre nevelés és a méhnyakrák megelőzése – ezek a kiemelt témái a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével zajló Gyermeknőgyógyász Kongresszusnak.
19 Apr
Az orvoslás jövője, a holnap medicinái
Az innovatív egészségügyi megoldásokba nyújtott betekintést a Richter Tudós Klub április 18-ai debütáló rendezvényén a Debreceni Egyetemen. Csaknem háromszázan vettek részt a legújabb technológiákat bemutató előadáson.
13 Apr
Fókuszban az élelmiszerbiztonság
A globális élelmiszerbiztonság tényezőit, a veszélyforrásokat és a kockázatokat ismertette székfoglaló előadásában a Debreceni Egyetem Táplálkozástudományi Intézetének új professzora, Bánáti Diána.
12 Apr
Richter Tudós Klub az egyetemen
A személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás egészségügyben való alkalmazása lesz a témája a Richter Tudós Klubnak, melynek első alkalommal ad otthont a Debreceni Egyetem április 18-án.
10 Apr
„Hagyj nyomot magad után!”
Iskola- és óvodalátogatás, véradás, közös futás – csak néhány program az idei SocialErasmus hét programjai közül, amelyek közös tulajdonsága, hogy valamennyi a társadalmi változások fontosságára hívja fel a figyelmet.
07 Apr
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
06 Apr
Új lehetőségek az onkológiában
Tumormátrix, hálózatelmélet, intelligens szike, protonterápia – a rákgyógyítás új fogalmairól, megoldásairól és az onkológia határterületeink aktualitásairól tájékozódhatnak a szakemberek a Debreceni Egyetem továbbképzésén.
05 Apr
Szenzációs újdonság a sejtkutatásban
Áttörést értek el az élő sejtek megfigyelésében a Debreceni Egyetem kutatói. A tudósok egy olyan egyedülálló videómikroszkópos rendszert építettek, melynek használata új távlatokat nyit a rákkutatásban és a farmakológiában is.
04 Apr
Mindenkinek joga van a méltósághoz
Tíz éves a Méltóság Mezeje Program. A szemléletformáló kezdeményezés célja, hogy segítsen a gyerekeknek a halál feldolgozásában. A jubileum alkalmából a Debreceni Hospice Ház Alapítvány egyhetes programsorozatot szervezett.
03 Apr
Biotechnológia: múlt és jövő
Az országban egyedülálló módon kizárólag a Debreceni Egyetemen folyik a biotechnológia minden területére kiterjedő oktatás. A képzés 30 évvel ezelőtti indulására tudományos tanácskozáson emlékeznek április 6-án.