31 Mar
Veseátültetés holland mintára
Hollandia legnevesebb donorsebészétől szerezhettek új ismereteket az agyhalott donorokból történő sebészi szerveltávolításról a transzplantációban érintett hazai szakemberek a Debreceni Egyetemen.
30 Mar
Szájsebészet és fogászat felsőfokon
Maradéktalanul helyre tudják állítani az arc szimmetriáját a közlekedési balesetek sérültjeinél a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A digitális technikák arcsebészeti és fogászati alkalmazása a 18. Debreceni Fogászati Napok központi témája.
22 Mar
Gyógyító bábjáték
Duda, mandolin, kaval, kantale és egyéb hangszerek kíséretében mutatta be legújabb sikerdarabját a Vojtina Bábszínház a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai osztályán a beteg gyerekeknek.
17 Mar
Hiánypótló nőgyógyászati kezelések
Hüvelyregeneráló tablettát fejlesztenek a változó korban lévő nőknek a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában, ahol egy új, Magyarországon még hiányterületnek számító nőgyógyászati urológiai szakrendelés is nyílt.
13 Mar
Megelőzéssel az érszűkület ellen
Az alsó végtagok elvesztéséhez vezethet a későn észlelt érszűkület, mely kezdetben még tünetmentes. A Klinikai Központban ingyenes szűréssel és nyílt nappal hívják fel a figyelmet a betegség veszélyeire március 16-án, az érszűkület világnapján.
Hospice osztály nyílt a Kenézyben
A régióban egyedülálló Hospice-Palliatív Terápiás Osztály nyílt a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézetben. A speciális részlegen ápolják a végső stádiumban lévő daganatos betegeket.
Csöppnyi Itália az egyetemen
Montessori, Malaguzzi, Steiner – az olasz pedagógia legnagyobb alakjairól tartott előadást a Reggio Emilia Egyetem oktatója a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán.
Orvosi összefogás a rákbetegekért
Onkológusok, reumatológusok és gyógytornászok találkoztak hétfőn a DAB Székházban, ahol a rákbetegek hatékonyabb kezeléséről tanácskoztak a Debreceni Egyetem szakemberei.
07 Mar
Erasmus 30 Roadshow Debrecenben
Multi-kulti sütisarokkal, információs standokkal és tájékoztató előadásokkal várta az érdeklődőket a Debreceni Egyetem és a Tempus Közalapítvány rendezvénye. 30 éves Európa legnagyobb hallgatói csereprogramja, az Erasmus.
07 Mar
Szűréssel az egészségért
Csaknem hatszázan vettek rész a Debreceni Egyetem Klinikai Vizsgálatok Irodájának ingyenes szűrővizsgálatain és egészségügyi tanácsadásán a hétvégén a Natural Expon.