Rangos díj a debreceni hematológusnak
Petrányi-díjjal tüntették ki Illés Árpád professzort, a Debreceni Egyetem Belgyógyászati Intézet Hematológiai Tanszék vezetőjét. Az elismerést november 17-én, Nyíregyházán adták át a neves szakembernek.
A digitális patológia új határai
A virtuális és a kiterjesztett valóságra épülő számítógépes alkalmazásokat is használnak a jövőben a patológiai diagnosztikában. A technológiai újdonságokat az Általános Orvostudományi Kar szerdai előadásán mutatták be a szakembereknek.
A hallgatói mobilitás jelentőségéről
A felsőoktatás nemzetközivé válásának egyik fontos eleméről, a hallgatói mobilitásról tartottak konferenciát a Debreceni Egyetemen. A rendezvényen jelentették be, hogy az állam újabb nyelvvizsga díját téríti vissza januártól a 35 éven aluliaknak.
Élelmiszerfejlesztők tanácskoznak
Francia, bolgár és román kutatók érkeztek a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karára a KNOWinFOOD Erasmus+ projekt keretében. A szakemberek egy közös adatbázison dolgoznak az élelmiszerlánc-szemlélet jegyében.
30 éves a Traumatológiai Tanszék
Az egyetemi tanszéket 1987-ben hozták létre a Kenézy Kórház traumatológiai osztályán. A 30 éves jubileum alkalmából tudományos ülést rendeznek, amelyen a medencetörések ellátásának legújabb eredményeit vitatják meg a szakemberek.
Egészség Expó a Debreceni Egyetemen
Négy napon át, három helyszínen várja az érdeklődőket a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Egészségügyi Bizottságának vándor-expója, amelyen minden az egészséges életmódról szól.
Tenyérnyi csodák
Az európai átlaghoz képest kétszeres a koraszülött babák túlélési esélye a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A kimagasló eredmény a koraszülött osztály csúcstechnológás eszközparkjának és a szakemberek hozzáállásának köszönhető.
Gyógyélelmiszert fejlesztenek
A cukorbetegség megelőzésében és kiegészítő terápiájában lehet hasznos az a speciális gyógyélelmiszer, amelyet a Debreceni Egyetem ipari szereplőkkel közösen fejleszt. A kutatási projekt három évig tart, gyártást is terveznek.
A cukorbetegség veszélyei
Végtag-amputáció, infarktus, veseelégtelenség - ezek lehetnek a cukorbetegség szövődményei. November 14-én, a diabétesz világnapján a megelőzés és a szűrés fontosságára hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Szakmai értékelés és köszöntés
A Debreceni Egyetem Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet elmúlt öt éves eredményeit értékelték hétfőn a DAB Székházban. A tudományos ülésen Fésüs László professzort, az egyetem egykori rektorát is köszöntötték 70. születésnapja alkalmából.