Megalakult az EIT
Alakuló ülést tartott és elnököt választott az egyetemi Egészségügyi Irányító Testület. November 8-án kezdte meg a munkát a nyolc fős tanács, amely a Klinikai Központ és Kenézy Gyula Egyetemi Kórház egységes szakmai irányítását látja el.
FRISS: világelitben az orvosképzésünk!
A világ élvonalába rangsorolta a Debreceni Egyetem orvosképzését a Times Higher Education, amely november 8-án hozta nyilvánosságra legfrissebb tematikus ranglistáját. Az egyetem orvos- és egészségtudományi képzései a 401-500 kategóriában kaptak helyet.
Hogyan éljünk tovább egészségesen?
A hirtelen stressz szervezetre gyakorolt hatását, valamint a sportolás életminőséget javító szerepét kutatják a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szakemberei egy most indult közös projekt keretében.
Új módszer a demencia felismerésére
A demencia korai felismerését segíti az a vadonatúj, néhány perc alatt elvégezhető teszt, amelyet mostantól a Debreceni Egyetemen használnak. A szellemi hanyatlás szűréséhez ilyen érzékeny és gyors módszer eddig még nem volt Magyarországon.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Újabb kínai partner
Az egyik legrangosabb kínai egyetemmel kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az ázsiai delegáció tagjai a november 2-ai találkozón az oktatói, hallgató mobilitásról és közös kutatási projektek kidolgozásáról egyeztettek.
Középpontban az emberi jogok
Három nemzet diákjainak mutatták meg a Balásházy tanulói, mit jelentenek a magyaroknak az emberi jogok. Az egyhetes nemzetközi találkozót az Erasmus+ Stratégiai Partnerségek program keretébe rendezte az egyetem gyakorlóiskolája.
Vértakarékos szívműtétek
Az értékes vérkészítmények felesleges használatát csökkenti, a vérpótlást pedig korszerű módon, célzottan biztosítja a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikájának új, csúcstechnológiás készüléke.
A csontpótlás jövője
Egyedi tervezésű, 3D-nyomtatóval előállítható titán csontpótlásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetemen. Az innovatív implantátumokat már nem csavarok tartják, hanem teljesen összeépülnek a csonttal.
Azerbajdzsáni delegáció az egyetemen
A kaukázusi ország felsőoktatásának javítását célzó nemzetközi program keretében érkezett több mint húsztagú küldöttség a Debreceni Egyetemre. A vendégek szakmai konferencián, előadásokon és műhelymunkában vesznek részt péntekig.