Elismerés az anatómiai képzésért
Az anatómiaoktatás korszerűsítésében használt online felületet gyakorlati alkalmazását bemutató pályázatával nyert „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díj – Kiváló gyakorlat” elismerést a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete.
Az erő tudósszemmel
Hogyan épül fel az izomsejt? Mitől teljesít jobban? Hogyan tehető mindez láthatóvá? Ezekre a kérdésekre kaptak választ a Kossuth Gyakorló gimnazistái a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadásán.
Az inklúzió jó gyakorlatai
A fogyatékos személyek foglalkoztatásának és integrációjának, azaz inklúziójának példaértékű megvalósítását mutatták be október 13-án, pénteken a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
A sikeresebb kezelésért
Az autoimmun betegségek és az allergia volt a fő téma a Klinikai Immunológiai Interdiszciplináris Fórumon. A debreceni rendezvényen a legfrissebb tudományos eredményeket és a legújabb kezelési eljárások tapasztalatait ismertették.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
Kiút az élet és a lélek gondjaiból
Országosan egyedülálló azoknak a kimutatottan eredményes, új pszichoterápiás technikáknak a kínálata, melyekkel a mindennapi stressz, a párkapcsolati és munkahelyi problémák megoldását segítik a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
Láss világot a Debreceni Egyetemen!
Huszonnégy szakmai- és külföldi ösztöndíjakkal foglalkozó, valamint önkéntes programokat kínáló szervezet segített tájékozódni a külföldi lehetőségekről a Külügyi Börzén, amelyet közösen rendezett a Nemzetközi Iroda és a Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottsága.
Határtalan lehetőség: Erasmus+
Csaknem 170 egyetemi oktató-dolgozó nyújtotta be pályázatát a most zárult Erasmus+ pályázati felhívásra. A hallgatók számára azonban továbbra is nyitott a lehetőség, hiszen még lehet jelentkezni külföldi tanulmányi ösztöndíjra és szakmai gyakorlatra egyaránt.
Bizonyíték alapú ájurvéda
Az „élet tudományának” is nevezett hagyományos indiai orvoslási rendszer klinikai gyakorlatba történő átültetéséről volt szó azon a szimpóziumon, amelyet a Debreceni Egyetem és az indai kormány AYUSH minisztériuma közösen szervezett.
A sürgősségi ellátás jövője
Soha nem látott bővülés előtt áll a sürgősségi ellátás a Debreceni Egyetemen: már idén megalakulhat a Sürgősségi Klinika, 2020-ig felépül az új Gyermeksürgősségi Központ, fejlődik a betegellátás és az oktatás is.