Jubiláló orvosokat köszöntöttek
Életpályájuk példaértékű a fiatal kollégák számára – hangsúlyozta Mátyus László dékán az 50, 60 és 65 éve végzett orvosok díszoklevél átadó ünnepségén szombaton a Debreceni Egyetem Aulájában.
Jubilált az idegen nyelvű orvosképzés
Harminc évvel ezelőtt indult Debrecenben az angol nyelvű orvosképzés. Az évforduló alkalmából a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara díjátadó ünnepi ülést tartott csütörtökön az Aulában.
Könnyebb a vérvétel az új műszerrel
Vénaszkennert kapott a Gyermekgyógyászat Klinika Neonatológiai osztálya. A műszer által kibocsátott fény láthatóvá teszi a vénákat, ezzel megkönnyíti a vérvételt.
Sportegészségügyi kutatások
A sport- és egészséggazdaság területéhez kapcsolódó ökonómiai alapkutatásokra nyert európai uniós forrásokat a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, valamint a Széchenyi István Egyetem konzorciuma.
Új ágyakat kaptak a beteg gyerekek
Speciális gyermekágyakkal és anya-pihenő székekkel gazdagodott szerdán a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának gyermekhematológiai-onkológiai részlege.
Székely György (1926-2017)
Életének 91. évében elhunyt Székely György anatómus, idegtudós, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Debreceni Egyetem Anatómiai Intézetének egykori igazgatója, professor emeritus.
Életmentők bemutatója
Mentőhelikopter, mentőmotor és tűzoltóautó is érkezik egy elképzelt frontális karambol súlyos sérültjeihez a Debreceni Egyetem Főépülete elé pénteken. A látványos mentési gyakorlat a Kutatók Éjszakája egyik legizgalmasabb eseményének ígérkezik.
Fejlődő sürgősségi gyermekellátás
Tizennégymilliárd forintból fejlesztik a sürgősségi és baleseti gyermekellátást az országban. A korszerűsítés a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáját is érinti.
Debreceni elmélet - amerikai tananyag
Az Amerikai Egyesült Államokban is oktatják a Debreceni Egyetem tanárának elméletét. Fuxreiter Mónika fehérjekutatással kapcsolatos előadásait az USA-ban tananyagként akkreditálták.
Orvosdoktorok esküje
Magyar és külföldi medikusok és medikák vették kézhez oklevelüket a Debreceni Egyetem Díszudvarán tartott diplomaosztó ünnepségen szeptember 16-án.