A májkutatás kiválóságai
A májbetegségek szövődményeit szeretnék megelőzni a Debreceni Egyetem kutatói, akik munkájukért hazánkban egyedüliként érdemelték ki az Európai Kiválósági Központ címet.
Profizmus a sürgősségi ellátásban
Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója tartotta a szemeszter első előadását az ötödéves orvostanhallgatóknak hétfőn a Debreceni Egyetemen. A két intézmény a jövőben az oktatás és a betegellátás területén is szorosabb együttműködésre törekszik.
Ironheart: az ér- és szívbetegekért
Új gyógyszereket és diagnosztikai eljárásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetem szív- és érrendszeri betegségek kutatásával foglalkozó kiválóságközpontjában.
30 aug
Orvosok, kutatók tudományos fóruma
A légzésrehabilitáció újdonságai, valamint a krónikus obstriktív tüdőbetegséggel kapcsolatos genetikai kutatások a kiemelt témái annak a tudományos konferenciának, melyet hazai és nemzetközi szakemberek részvételével tartanak a Debreceni Egyetemen.
28 aug
Új, pontosabb érszűkület-vizsgálat
Az eddigieknél pontosabban tudják diagnosztizálni az alsó végtagi érszűkületet a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A most beszerzett korszerű készülék segítségével minden cukorbetegnél térítésmentesen végzik el a vizsgálatot.
22 aug
Fiatalok a kutatói pályán
Kutatásokba kapcsolódhatnak be, valamint megismerhetik a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar intézeteit azok a középiskolás diákok, akik a Sántha Kálmán Szakkollégium idei nyári táborába érkeztek.
11 aug
Harsányi Zsoltra emlékeztek
Emléktáblát avattak a Rehabilitációs Osztály egykori vezetőjének tiszteletére a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. Harsányi Zsolt nevéhez fűződik az osztály teljes szakmai és technikai megújítása.
07 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ponthatárok, orvosi bravúr, Debreceni Nyári Egyetem, TTK tábor, Universiade, „okos” fesztivál - az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júliusban is a Díszudvar magazin.
03 aug
Elsősegély leégésre
Tejföl helyett sok víz, C-vitamin és aloe vera – ezt ajánlja a napégés gyors kezelésére a Debreceni Egyetem bőrgyógyász-onkológusa. Extrém erős napsugárzáskor pár perc alatt leéghetünk, ami hosszú távon súlyos bőrbetegségeket okozhat, a bőr védelme így akár életet is menthet.
20 júl
Videón az új eljárás
Bemutatták a Debreceni Egyetemen végzett első magyarországi tüdőér-tágítás felvételeit. A nemzetközi orvoscsoport július 15-én két tüdőembólián átesett betegen hajtotta végre a beavatkozást a Klinikai Központban. ​