Bőrmegújítás felsőfokon
Az arc fiatalításának, a kéz esztétikájának és a bőr megújításának legújabb módszereiről bővítik ismereteiket a szakemberek a csütörtökön kezdődött 17. Kozmetológiai Kongresszuson, melynek gyakorlati kurzusait a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Klinikáját tartják.
Innováció a genetikai kutatásokban
A világ legnagyobb genomikai vállalatával, a kínai Bejing Genomics Institute-tal kötött a genetikai tudományok kutatását és fejlesztését szolgáló együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem.
A hirtelen szívhalálról Debrecenben
Magyarországon minden második ember szívbetegség vagy szélütés miatt hal meg. Orvosok, mentőtisztek, sürgősségi ápolók tudhattak meg többet a hirtelen szívhalállal kapcsolatos legújabb kutatásokról a Debreceni Egyetemen.
Az idei első diplomások
A nyári diplomaosztók sorában elsőként az Általános Orvostudományi és a Zeneművészeti Kar végzős hallgatói vették át okleveleiket a Debreceni Egyetemen. Pénteken és szombaton több mint 150-en tettek esküt hivatásukra.
Tudományos vándorgyűlés
A Magyar Élettani Társaság, a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság, valamint a Magyar Mikrocirkulációs és Vaszkuláris Biológiai Társaság közös konferenciájának ad otthont a Debreceni Egyetem.
Babára várva
Nemcsak baba, hanem papa-barát is a Debreceni Egyetem Szülészeti Klinikája, ahol a házaspárok együtt élhetik át a családdá válást a gyermekágy első napjaiban. A Születés Hetének klinikai nyílt napján a szülőszobába is bemehettek az érdeklődők.
Hasznos ajándék a gyermekklinikának
Vénaszkennert adományozott a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának a régió egyik legnagyobb vállalata. Az FAG felajánlásával könnyen megtalálható a gyerekek vénája, így a kicsiknek kevesebb szúrást és fájdalmat kell elviselniük.
Egészségnap a vesebetegekért
A vesebetegséggel élők közösségépítése és a veseátültetés előtt állók hiteles tájékoztatása jegyében a Debreceni Egyetem támogatásával rendezik meg vasárnap a Transzplantáltak I. Egészségnapján.
Köss ki nálunk!
Látványos videóval népszerűsíti új szakirányú továbbképzését a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az életvezetés koordinátor – vagy ahogy másképpen nevezik, a navigátor szak – szeptembertől indul Nyíregyházán.
Patikanap: fókuszban az allergia
A gyógyszerészek mindennapjaiba pillanthatnak be az érdeklődők június 7-én, szerdán a 14. Országos Patikanapon, melyhez a Debreceni Egyetem szakmai konferenciával és orvos-gyógyszerész találkozóval csatlakozik.