Küzdelem a petefészekrák ellen
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája is csatlakozott a petefészekrák világnapjához, melyet május 8-án tartanak. Az intézmény orvosai és szakemberei a világnap hivatalos logójának viselésével hívják fel a figyelmet a betegségre.
Kulcs a genomikai kutatásokhoz
A modern genetikai felfedező alapkutatásokhoz nyújt segítséget a Debreceni Egyetem Lendület kutatócsoportjának módszertani tanulmánya, amelyet a rangos tudományos szaklapban, a Genome Researchben publikáltak.
Sportnapok az Egészségügyi Karon
Strandröplabda, aerobik, labdarúgás – két napon át minden a sportról szól a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán, ahol először tartanak Kari Sportnapokat. A programmal a mozgás örömére és az egészségtudatos életmódra hívják fel a hallgatók és oktatók figyelmét.
Az ország első Sürgősségi Klinikája
Sürgősségi Klinikával bővül a Debreceni Egyetem Klinikai Központja - jelentették be pénteken a III. Sürgősségi Orvostani Fórumon. A kétnapos konferencián a sürgősségi ellátás legújabb eredményeivel is megismerkedhettek a résztvevők.
Öt év gyermekgyógyászati sikerei
Új pszichoszomatikus részleg, évente csaknem százezer gyermek gyógyítása – néhány példa a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének eredményeiről. Tudományos ülésen értékelték az elmúlt öt évet kedden a DAB Székházban.
Sürgős megoldások vészhelyzetekre
Egy terrortámadás vagy katasztrófa során szükséges sürgősségi ellátásra is felkészülnek a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának orvosai – hazai és nemzetközi szakértőkkel pénteken kezdődik a III. Sürgősségi Orvostani Fórum
Népbetegség, amiről alig beszélünk
Debreceni szekciója alakult az Oszteoporózis Betegek Magyarországi Egyesületének. A szervezet szakmai segítséget kap a Debreceni Egyetem orvosaitól is, akik fontosnak tartják, hogy minél nagyobb nyilvánosságot kapjon a csontritkulás.
Nőgyógyászat gyermek- és kamaszkorban
A serdülő lányok fogamzásgátlási lehetőségei, az egészséges nemi életre nevelés és a méhnyakrák megelőzése – ezek a kiemelt témái a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével zajló Gyermeknőgyógyász Kongresszusnak.
Az orvoslás jövője, a holnap medicinái
Az innovatív egészségügyi megoldásokba nyújtott betekintést a Richter Tudós Klub április 18-ai debütáló rendezvényén a Debreceni Egyetemen. Csaknem háromszázan vettek részt a legújabb technológiákat bemutató előadáson.
Fókuszban az élelmiszerbiztonság
A globális élelmiszerbiztonság tényezőit, a veszélyforrásokat és a kockázatokat ismertette székfoglaló előadásában a Debreceni Egyetem Táplálkozástudományi Intézetének új professzora, Bánáti Diána.